Chcesz czuć się bezpiecznie podczas treningu? Sprawdź taping!

30 czerwca 2014
Chcesz czuć się bezpiecznie podczas treningu? Sprawdź taping!

Taping, czyli inaczej plastrowanie, jest coraz popularniejszą metodą fizjoterapeutyczną. Stosowany jest w urazach i przeciążeniach sportowych, różnego rodzaju uszkodzeniach struktur okołostawowych (więzadeł, torebek stawowych itp.) i innych schorzeniach, w których możliwe jest wykorzystanie tego typu techniki.


W tej specyficznej formie terapii używa się specjalnych taśm (tape’ów) o określonych parametrach fizykochemicznych, zbliżonych właściwościami do ludzkiej skóry. Fizjoterapeuta w określony sposób nakleja taśmę (plaster, tape) na okolicę, w której występuje schorzenie. Wykorzystując jedną z sześciu głównych technik Kinesiology Tapingu, terapeuta oddziałuje zarówno na powierzchniowe, jak i na głębokie tkanki organizmu.

Do największych zalet tej metody należy jej bezbolesność i nieinwazyjność. Nie utrudnia ona w żaden sposób wykonywania codziennych czynności. Taśma po przyklejeniu utrzymuje się na skórze przez kilka dni, dzięki czemu nie ma konieczności codziennych wizyt u fizjoterapeuty. Ponadto może być stosowana w każdym wieku, także kobiet w ciąży. Jej użycie daje pacjentowi poczucie większej stabilizacji stawu.

Taping można stosować:
– po kontuzji,
– w trakcie uprawiania sportu, jeżeli chcesz zmniejszyć ryzyko urazu,
– w przypadku krwiaków pourazowych (w tym siniaków),
– na bliznę,
– w przypadku wszelkich obrzęków ze wskazaniem do drenażu limfatycznego (pourazowe, obrzęki nóg w ciąży),
– u kobiet w ciąży w celu zmniejszenia bólu krzyżowo-lędźwiowego i profilaktyki nawałów mlecznych.

Zespół Fizjoterapii
All For Body